23. 3. 2017

Bourání altánku ve vimperském městském parku, 1973

Bourání altánku ve vimperském městském parku, 1973 Slavnostní otevření Památníku osvobození Rudou armádou 1 Slavnostní otevření Památníku osvobození Rudou armádou 2 Podoba památníku v roce 1975 Galerie Harpuna, ohlasy z místního tisku 1, 1991 Galerie Harpuna, ohlasy z místního tisku 2, 1991 Galerie Harpuna, ohlasy z místního tisku 3, 1991 Bourání objektu


První zásah oka i mysli

„Bylo lepší harpunářův názor přijmout než jej vyvracet.
Spokojil jsem se proto s touto odpovědí."

Jules Verne


Studio Harpuna oslaví v červenci 20. výročí vzniku, ovšem ještě předtím tu byla dnes již zapomenutá Galerie Harpuna, jež zahořela a zhasla v městském parku ve Vimperku. Jelikož příští víkend tomu bude přesně 26 let, co zahájila svou činnost, povězme si o pra-Harpuně pár slov.

Opuštěný objekt bývalého "Památníku osvobození Sovětskou armádou" (ano, není to překlep – 25 km od demarkační linie uvnitř území, osvobozeného Američany) se v r. 1991 jevil jako nejvhodnější (a přiznejme si, že i jediné…) místo na spuštění projektu vlastní výtvarné galerie, knihkupectví a prodejny Šumavského bylinného vína (Pozor! nezaměňovat s dnešním stejnojmenným lžiproduktem nejmenované firmy z Jizerských hor – pravé ŠBV obsahovalo významný podíl pelyňku, který z něj činil tehdejší jediný legální halucinogen na trhu).

Objekt jsme zvenčí i zevnitř adaptovali v duchu ikonických 20 000 mil pod mořem, autorem řízné, černobílé koncepce je Jaromír Štoural. Zatímco vnitřní sysifovské tapetování jednotlivými nařezanými stránkami románu (měli jsme jich z tiskáren několik tisíc) se obešlo bez povšimnutí, vnější op-artový kabát začal ihned po aplikaci budit vášně a provokovat debaty, jež se záhy po otevření přenesly i na stránky místního tisku.

Chobotnice se loučí

3. 9. 2017

Nový redakční systém po více než 2měsíčním testování v ostrém provozu. Sbohem, stará dobrá chobotnice.

Dali jsme si 20!

1. 7. 2017

Dnes je na palubě i v podpalubí velký den. Připomínáme si dvě desetiletí od okamžiku, kdy vzniklo grafické studio Harpuna.

Galerie Harpuna na troskách Winterbergu

31. 3. 2017

Slavnostní otevření Galerie Harpuna nastalo v sobotu 30. března 1991.