31. 3. 2017

Slavnostní tevření Galerie Harpuna 1, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 2, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 3, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 4, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 5, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 6, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 7, 1991 Slavnostní tevření Galerie Harpuna 8, 1991


Galerie Harpuna na troskách Winterbergu

„Pozorovat!" zvolal harpunář. „Vždyť nic nevidím a nikdy nic neuvidím kromě tohoto ocelového vězení! Plujeme jako slepí!"

Jules Verne


Slavnostní otevření nastalo v sobotu 30. března 1991 výstavou děl pánů Jaromír Štoural a Radan Běhoun, o hudbu se postarala stylová formace Drowning Captains, která dokázala svou nekompromisnost nejen hrou v galerii, ale i přežitím v mraze na střeše galerie až do rána, když jim kdosi odstranil žebřík (za všechny tyto hudební reky, uveďme Martina Černého).

Velmi chladný den účastníkům pomohlo překonat 48 litrů Šumavského bylinného vína, což je ve vší skromnosti patrně světový rekord na čas a místo.
Tento prchavý okamžik pro nás navždy zachytili Věra a Evžen Kroupovi, čímž jim dodatečně děkujeme.

Galerie Harpuna sice ve Vimperku, kde tehdy kultura dávala dobrou noc, ani nepřečkala zimu, semínko budoucího grafického studia Harpuna však začalo pomalu klíčit. Ale o tom zase až někdy příště.

[rb] :: harpuna.com

O kavkách a lidech (3) – Projev

21. 8. 2018

Kavky Miluška a Jaromír glosují horké srpnové dny reflexí vpravdě zenového státnického činu. I projev, který nebyl, se může vepsat do dějin a do myslí lidí i zvířat.

Jak přenést sémantický význam do vizuálního provedení?

8. 3. 2018

S jarem přilétají další a další letáky z tiskárenských krajin. Zastavme se dnes u dvou z nich – každý reflektuje značku firmy jinak.

O kavkách a lidech (2) – Metafora

7. 3. 2018

Další z příběhů kavek Milušky a Jaromíra, tentokráte o úskalích přeneseného významu i o tom, že komunikace je jako řeka, která stejnou vodu rozlévá vždy trochu jinak a jinudy.